kissi ussuki: Sutelkiau dėmesį į paprastas formas ir gražius spalvų derinius.

justesmwhr Kurgon.

 

Nešti žinutę per paprastas formas ir kelias skirtingas spalvas yra daug sudėtingiau, nei daryti tai per didelius, detalius projektus. Atskleisti sudėtingas idėjas per pirmines formas – tai didi meno forma. Paprasta yra genialu. Justė (27)  (kissi ussuki) yra menininkė, kuri siunčia savo žinutes per būtent šią didžią meno formą.

Čia – pokalbis su ja.

justesmwhr

Papasakok apie save. Koks tavo vardas, kiek tau metų, iš kur tu ir ką tu darai?

Aš Justė, man 27 metai, gyvenu Vilniuje. Piešiu, fotografuoju, dirbu su grafikos dizainu.

Kaip pradėjai kurti meną? Kaip apibūdintum savo kūrybinį kelią nuo pradžių iki šiandienos (ar jis buvo sudėtingas ir pilnas sunkumų, o gal natūralus ir lengvas)?

Piešiu nuo trijų ar keturių metų. Močiutė parnešdavo man iš darbo tuščių blankų, kuriuos naudodavau kaip eskizų sąsiuvinius, piešdavau visokias mergaites skirtingomis suknelėmis. Tada būdama vidurinėje praėjau etapą, kai kopijuodavau impresionistų (tokių kaip Sislėjus ir Monė) peizažus. Dabar tai atrodo juokinga. Po mokyklos nusprendžiau pasilikti visą kūrybinį procesą kaip hobį ir studijuoti ką nors “rimta”. Iš to nelabai kas išėjo, todėl grįžau prie to, ką labiausiai mėgstu – kūrybos.

 

Valetine

Kaip susiformavo tavo stilius? Ar turi kokių patarimų menininkams, kuriems sunku surastis savo braižą?

Aš tiesiog nusipirkau mėgstamiausių spalvų dažų, kurios tada buvo (ir vis dar yra) rožinė, violetinė ir turkio, ir pradėjau piešti veidus ir absurdiškus dalykus. Manęs niekada nedomino smulkios detalės ar akademinis piešimas, todėl sutelkiau dėmesį į paprastas formas ir gražius spalvų derinius.

Kartą draugas davė patarimą žiūrėti į kitų, man patinkančių menininkų darbus, stebėti, kaip jie kuria ir kas juos įkvepia. Iš esmės – skaityti, ieškoti ir išbandyti kuo daugiau skirtingų dalykų. Rasti savo stilių nėra pagrindinis tikslas, tai, kaip tu kuri, neišvengiamai keistis bėgant metams, ir tai visai nėra blogai.

 

justesmwhr

Not Talking

Kas labiausiai tave įkvepia?

Skambės neįdomiai, bet mane įkvepia žmonės (nepažįstami ir draugai), vidiniai išgyvenimai, filmai, spalvos, esančios aplink mane ir oras (per dažnai, tiesą sakant).

Apibūdink savo kūrybinį procesą?

Paprastai idėjos atsiranda mano galvoje netikėtai. Pirmiausia turiu jas išsaugoti eskizų knygelėje, tai būtinas žingsnis. Vėliau, jei tai didelis projektas, pavyzdžiui, albumo vizualizacija, daug ieškau, domiuosi, kuriu moodboard’us. Tada truputį procrastinatin’u ir galiausiai imiuosi darbo.

Pastel portrait

Kokie tavo ateities planai?

Daugybė planų! Noriu sukurti trumpą, linksmą animacinį filmuką apie žmonės paplūdimyje, noriu sukurti freską savo gimtajame mieste. O šnekant realistiškai, artimoje ateityje planuoju sukurti marškinėlių su savo piešiniais ir atidaryti internetinę parduotuvę.

Kokie tavo mėgstamiausi muzikantai/atlikėjai/grupės šiuo metu? Kokios dainos klausaisi daugiausiai?

Truputį vėluoju į traukinį, bet prieš kelias dienas užsikabinau ant Frank Ocean “Blond”. ABBA pastaruoju metu suteikia man daug geros energijos piešimui naktį. Radiohead ir Smashing Pumpinks nusipelno būti paminėti.

Sunku išsirinkti vieną dainą, bet, sakykim, monotoniškas Juliann’os Barwick takelis “See, Know”.

Daug žmonių mano, kad menininko gyvenimas yra romantiškas ir linksmas. Šnekant iš savo patirties, ar gali sutikti su tokia nuomone?

Kaip ir dirbant bet kurį kitą darbą, yra pakylimų, yra ir nusileidimų. Manau, kad bet kokia profesija gali suteikti džiaugsmo, jei darai tai, kas tau tikrai patinka.

Buildings in the Rain

Ar kada nors jauteisi neužtikrinta dėl savo kūrybos, ar kada dalindamasi savo kūriniais bijojai, ką žmonės pagalvos apie juos? Ar manai, kad nerimas, tokia baimė yra neišvengiami kuriančio žmogaus gyvenime? 

Taip, esu taip jautusis. Ypatingai kai pradėjau kelti savo piešinius į socialinę erdvę. Vis dar būna tokių minčių – “Kas, jeigu ____ tai nepatiks?”, bet dabar jau gerokai mažiau nei prieš penkis metus, dėka draugų palaikymo ir patirties, kurią įgyjau. Daug žmonių per daug jaudinasi, ir tai būna nebūtinai menininkai. Kas tikrai padeda, tai paklausti savęs, kas blogiausia gali atsitikti, ir dažniausiai atsakymas būna “Nieko”.

Beauty Standards

justesmwhr

 

Ar manai, kad kiekvienas žmogus yra tinkamas kūrybai?

Hm, sudėtingas klausimas. Galima, atsakysiu taip – tikiu, kad kiekvienas gali būti savotiškai kūrybingas?

Justė socialinėje erdvėje:

Tinklapis

Instagram

 

 

you may also like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *